www.000webhost.com
 
 
 
     

   

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

 

28.11.2013 roku w III Turnieju kręglarskim organizowanym przez Stowarzyszenie "Przełamując Nie Tylko Fale" wzięły udział osoby niepełnosprawne z Pucka, Tczewa oraz Gdańska, w tym spora grupa wychowanków naszej placówki. Turniej jak zawsze świetnie zorganizowany, moc zabawy, pyszny poczęstunek oraz drobne upominki na koniec. Już nie możemy się doczekać następnego.

 

 

 

 

 

21 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych nr 1 przy okazji Finałów Gdanskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Unihokeju odbył się mecz młodzieży niepełnosprawnej. Do walki o tytuł Mistrza Gdańska w Paraigrzyskach Młodzieży Szkolnej naprzeciw siebie stanęły zespół mieszany dziewcząt i chłopców ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 z Nowego-Portu i również zespół mieszany dziewcząt i chłopców z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 z Oliwy. Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych zgromadzeni na trybunie bardzo gorąco dopingowali zespoły gości i żywo reagowali na sytuacje pod bramkowe. Zespół Szkół Specjalnych nr 2 z Oliwy wywalczył tytuł Mistrza Gdańska i złote medale, a srebro i tytuł wicemistrzowski wywalczyła drużyna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 z Nowego-Portu.

 

 

 

W piątek 15 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Nr 1 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gdańska Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych oraz Młodzieży Miepełnosprawnej Intelektualnie w tenisie stołowym. Od kilku lat Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej organizuje jako integracyjną imprezę sportową Otwarte Mistrzostwa Gdańska w Tenisie Stołowym dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Podczas turnieju wzięło udział 52 zawodnikow i zawodniczek. W rozgrywkach młodzieży niepełnosprawnej udział wzięło 16 uczestników. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary, medale i dyplomy. Dodatkowo wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Ostateczna klasyfikacja (wyciąg):

Młodzież Niepełnosprawna Dziewczęta:
II miejsce Agata Kaczyńska
III miejsce Natalia Grochowska

Młodzież Niepełnosprawna Chłopcy:
I miejsce Maciej Włocho
II miejsce Adam Drzewicki

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

 

 

Staraniem Stowarzyszenia "Przełamując nie tylko fale", 18.09.2013 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu: "PGE Arena bliska wszystkim dzieciom". Mieliśmy okazję wspomnieć Dawida Zapisek w rocznicę Jego śmierci i wysłuchać Jego wykładu o piłce nożnej. Spotkaliśmy się z piłkarzami Lechii Gdańsk i bokserem Dariuszem Michalczewskim. Zwiedzaliśmy stadion. Uczestniczyliśmy w zabawach. Obdarowani i pełni wrażeń - co dobrze widać na zdjęciach ;-)   - wróciliśmy do Szkoły

 

 

ROK SZKOLNY 2012/2013 

PIŁKA NOŻNA - GDYNIA

15 maja 2013 roku odbył się Regionalny Mityng w piłce nożnej na boisku do rugby

klubu Arka Gdynia.
Nasi zawodnicy zajęli II miejsce w swojej grupie sprawnościowej spisując sie bardzo dzielnie.
Wyróżniającym zawodnikiem w naszej drużynie był Maciej Włoch.
Gratulujemy!

 

 

 

 

W kwietniu 2013 roku odbył się IX Ogólnopolski Mityng Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych - Hrubieszów 2013 Regionu Pomorskiego. Reprezentantami naszego Ośrodka byli: Paweł Zalejasz, Leszek Wincza i Rafał Skoczek, oraz absolwent naszej szkoły - Robert Gajęcki. Zaprezentowali się oni w znakomitej formie, poprawiając rekordy osobiste i zdobywając medale: Leszek Wincza - 2 brązowe, Paweł Zalejasz - 1 brązowy. Opiekunem i trenerem naszej kadry był Kazimierz Marszałkowski.

Gratulujemy! 

 

 

 

 

Halowy Turniej w Unihokeju w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

 z udziałem naszych wychowanków.

Poniżej link do relacji

http://www.mosir.gda.pl/pl/nowosci/06_12_2012_unihokej

 

 

Złote medale i tytuł mistrzowski dla zespołu SOSW nr 2 z Nowego-Portu

w unihokeju Gdańskich Paraigrzysk Młodzieży Szkolnej!!!

http://www.gokf.gda.pl/wiadomosci,12,1067.html

 

Integracyjne Mistrzostwa Gdańska w Tenisie Stołowym

W zawodach wystartowali:

Ola Wytrykus

Marta Poświata

Paweł  Zalejasz

Adam Drzewicki    II m-ce w kategorii mł. niepełnosprawnej

Leszek Wincza    III m-ce w kat. mł. niepełnosprawnej

http://www.gokf.gda.pl/wiadomosci,12,1053.html


TURNIEJE BOWLINGOWE

 

Gdańsk

21.11.2012r. w „II Turnieju Bowlingowym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną” wzięło udział 12. najmłodszych zawodników z naszego Ośrodka. Ich starsi koledzy ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy,

zadbali o poczęstunek i opiekę podczas zawodów. Dziękujemy Stowarzyszeniu „Przełamując nie tylko fale”

za zaproszenie, świetną atmosferę i wspaniałe nagrody!!!Gdynia

DZIĘKUJEMY FUNDACJI „MIKI CENTRUM” ZA ZAPROSZENIE!!!

Wszyscy zawodnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki i otrzymali wspaniałe nagrody.


 


NADBAŁTYCKA SPARTAKIADA MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ W PUCKU

W dniach 11-13.09.2012r po raz kolejny uczestniczyliśmy w Nadbałtyckiej Spartakiadzie Młodzieży Niepełnosprawnej w Pucku. Tym razem zagraliśmy fair i pozwoliliśmy wygrać innym ekipom.

Wywalczyliśmy III miejsce.