www.000webhost.com
 
 
 
     

   

 

Świetlica SOSW Nr 2 w Gdańsku czynna jest w godzinach 7:00-8:30 i 11:00-16:30 w dni nauki szkolnej. Każda z grup świetlicowych liczy od 6 do 8 osób.

Świetlica zapewnia wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Codziennie odbywają się stałe zajęcia tematyczne. W poniedziałki są to „zajęcia usprawniające ruchowo przy muzyce” we wtorki zapraszamy do „Klubu czytelnika”. W środy odbywają się „spotkania muzyczne przy akompaniamencie gitar”. W czwartki wychowankowie bawią się z chustą animacyjną Klanzy, a w piątki oglądają filmy w ramach świetlicowej „Akademii filmowej”.

Co miesiąc uczestniczymy w seansach filmowych w KinoPort oraz w zajęciach czytelniczych w Centrum Kultury Łaźnia II. Organizujemy spacery i wycieczki, bale karnawałowe, imprezy okolicznościowe. Wspólnie obchodzimy urodziny wychowanków.

Od wielu lat w świetlicy działa grupa teatralna „Mim” specjalizująca się w inscenizacjach klasycznych baśni m. in. „Calineczka”, „Jaś i Małgosia”, „Królowa Śniegu”, „Opowieść wigilijna”. Ostatnim sukcesem było wystawienie „Czarnoksiężnika z krainy Oz” w ramach obchodów X Pomorskiego Dnia na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych w ECS w Gdańsku.